Konto użytkownika zawieszone

 

odwodnienie domu, odwodnienia budynków, fundamentów, sufity podwieszane, drenaż, gładzie, malowanie elewacji

Proszę czekać, trwa ładowanie strony...
 

tel.kom. 507050431 , tel. (032)4562339

Drenaż Rybnik
Drenaż Czerwionka-Leszczyny
Drenaż Radlin
Drenaż Dąbrowa Górnicz
Drenaż Zawiercie
Drenaż Knurów
Drenaż Wodzisław Śl. 1
Drenaż Rybnik 2
Drenaż Jastrzębie
Drenaż Jastrzębie 2
Drenaż Knurów 2
Drenaż Kończyce Małe
Drenaż Krasiejów
Drenaż Lipie
Drenaż Książenice
Drenaż Lubomia
Drenaż Marklowice
Drenaż Marklowice 2
Drenaż Racibórz
Drenaż Ostrożanka
Drenaż Ornontowice
Drenaż Przegędza
Drenaż Czyżowice
Garaż Przegędza
Drenaż Pstrążna
Drenaż Pszów
Drenaż Pszów 2
Drenaż Pszów 3
Drenaż Racibórz
Drenaż Opole
Drenaż Radlin 2
Drenaż Radlin 3
Drenaż Rybnik 3
Drenaż Rybnik 4
Drenaż Rydułtowy
Drenaż Rydułtowy 2
Drenaż Rydułtowy 3
Drenaż Rydułtowy 4
Drenaż Rzuchów
Drenaż Skoczów
Drenaż Żory 4
Drenaż Wodzisław Śl. 2
Drenaż Wodzisław Śl. 3
Dom Wodzisław Śl. 4
Drenaż Gliwice
Drenaż Krasiejów 2
Drenaż Rybnik 5
Drenaż Żory
Drenaż Sędziszów
Drenaż Szczekociny
Drenaż Wrocław
Drenaż Tar.Góry
Drenaż Żory 2
Drenaż Opole 2
Drenaż Gorzyce
Drenaż Żory 3
Drenaż Syrynia
Drenaż Pszczyna
Drenaż Piekary Śl.
Drenaż Orzesze
Drenaż Kryry
Drenaż Tychy
Drenaż Gogołowa
Drenaż Gliwice 2
Drenaż Zabrze
Drenaż Samborowice
Drenaż Gorzyce 2
Drenaż Czernica
Drenaż Strz.Opolskie
Drenaż Goczałkowice
Drenaż Cieszyn
 drenaż Gliwice 3

 

 

<—Galeria zdęć z wykonanych prac 

 

   Firma Moderlux zajmuje się profesjonalnym odwadnianiem (drenażem opaskowym) domów i obiektów użyteczności publicznej. Posiadamy olbrzymie doświadczenie w tej dziedzinie potwierdzone dokumentacją fotograficzną (wszystkich zdjęć nie ma na stronie z powodów ograniczeń transferowych będą się ukazywać w następnych miesiącach). Nie posiadamy wiedzy tylko teoretycznej, jak większość firm które powstawał lub właścicieli mini koparek(w dziale odwodnienia znajdziecie państwo kilka przykładów źle wykonanych odwodnień), ale wiedzę praktyczną którą nabywaliśmy od 1994 r. Działamy na terenie województw: śląskiego, opolskiego, świętokrzyskiego, małopolskiego, mazowieckiego, łódzkiego, dolnośląskiego.

   Wykonujemy:

Drenaż zewnętrzny, opaskowy(przyścienny):

 Otacza zewnętrzne ściany fundamentowe i odprowadza nadmiar wody deszczowej spływającej w głąb ziemi oraz obniża poziom wód gruntowych wokół budynku poniżej poziomu posadzki piwnic. Decyduje o nim głównie wymagane obniżenie poziomu wody gruntowej. Zwierciadło wody gruntowej powinno układać się poniżej posadzek części podziemnych budynku.

 

 

Drenaż zewnętrzny, odsunięty

  Natomiast drenaż wykonywany poniżej poziomu posadowienia budynku musi być oddalony od jego ścian o 2-3 m tzw. drenaż odsunięty

 


 

  Drenaż wewnętrzny, podpodłogowy:

  Istnieją sytuacje wykluczające wykonanie drenażu opaskowego, jak np. usytuowanie budynku w zabudowie szeregowej lub gdy zalewaniu ulega tylko część podpiwniczenia i nie ma potrzeby robienia drenażu wokół całego budynku. Rozwiązaniem odwodnienia fundamentów jest wówczas drenaż wewnętrzny polegający na ułożeniu rur drenarskich w piwnicach trzeba zerwać istniejącą posadzkę  piwnicy lub wykonać wykopy tylko wzdłuż przewidzianej trasy drenażu

 

 

Odwodnienia liniowe:

  Ten rodzaj drenażu najlepiej jest wykonać przed przystąpieniem do prac wykończeniowych przed domem. Odprowadza on wodę zalegającą na powierzchni terenu całej działki za pomocą korytek z rusztami lub bez umieszczanych na równi z nawierzchnią, a następnie poza odwadniany teren - do kanalizacji deszczowej, studni chłonnych, rowów melioracyjnych lub naturalnych zbiorników.

 

Termoizolacja fundamentu:

Odprowadzenia wody deszczowej:

 

   Nie odprowadzona w odpowiedni sposób woda deszczowa może powodować zawilgocenie ścian zewnętrznych domu i fundamentów. Takie zaniedbanie często skutkuje odpadaniem tynków, uszkodzeniem murów, pojawieniem się grzyba na ścianach. Pod wpływem podciągania kapilarnego zawilgocenie może szybko się rozprzestrzeniać na kilka metrów w górę ściany. Wszystkich tych niechcianych zjawisk możemy się pozbyć dzięki odpowiedniemu zaizolowaniu ściany i odprowadzeniem wody gruntowej drenażem jak najdalej od budynku.

         Najlepszym sposobem jest odprowadzenie wody grawitacyjne (jeżeli budynek znajduje się na skarpie lub jest możliwość swobodnego odpływu wody od budynku) W innych przypadkach stosuję się odprowadzenie do studzienki chłonnej lub zbiorczej. Czasem można też odprowadzić do studzienki kanalizacji deszczowej lub ogólnospławnej, ale wymaga to zgody lokalnego zakładu kanalizacji.

 

 

 

, aktualnie gości online 


tel. 32 456 23 39    tel kom. 507 050 431  e-mail: moderlux@wp.pl

 

Wykonujemy odwodnienia budynków na terenie miast Wodzisław Śląski, Rybnik, Jastrzębie, Raciborz, Żory, Gliwice, Katowice, Tychy, Dąbrowa Górnicza, Sosnowiec, Zabrze, Mikołów, Bytom, Pszczyna, Knurów, Jaworzno, Strumień, Cieszyn, Ustroń, Wisła, Bielsko Biała, Mysłowice, Krapkowice, Opole, Strzelce Opolskie, Ozimek, Piekary Śląskie, Głubczyce, Czerwionka Leszczyny, Orzesze, Kędzieżyn Kożle, Nędza, Głogówek, Skoczów, Zabrze, Orzesze, Knurów